Telefon: +420 721 103 913
Adresa: Přepeře u Turnova, Pelechov, Lažany
Czech English
Recyklace

Recyklace plastů

Recyklace plastů je proces obnovy zbytkových nebo odpadních plastů a následné zařazení tohoto materiálu do užitečných produktů, někdy v úplně odlišné formě od jejich původního stavu. Vzhledem k rostoucímu významu ekologie vzrůstá i význam recyklace ve všech oblastech lidské činnosti. Cílem naší společnosti je přispět k řešení ekologické zátěže způsobené konkrétně plastovými odpady.

Recyklace kovů

Recyklace kovů je proces opětovného využití použitého kovu. Důvod recyklace je jednak ekologický, protože zatížení životního prostředí při získávání kovů z rud je podstatně vyšší, než při recyklaci a recyklace snižuje množství kovů, které by se spolu s odpadem dostávaly do životního prostředí. 

Recyklace papíru

Při recyklaci starého papíru jde hlavně o celulozová vlákna, díky kterým je možné snížit spotřebu primární suroviny pro její získání – dřeva. Papír lze recyklovat i opakovaně, nicméně sedminásobná recyklace je na hranici technických možností a v praxi se této hranice nedosahuje.

 

Předrcení a následné drcení plastů

Drtíme materiály všech druhů a velikostí na frakci dle požadavků zákazníka včetně odstřiků z výroby.

Regranulace plastů

Regranulujeme materiály na linkách EREMA.
HDPE EVOH z automobilových nádrží, HDPE, LDPE, LLDPE, PP, PS, EPS, PC, PMMA, SAN a další.

Manuální třídění více druhového materiálu

Realizujeme výkup netříděných plastových odpadů, který následně manuálně třídíme ve spolupráci s chráněnou dílnou a dále drtíme případně regranulujeme do finálních výrobků.

Výkup kovů

Vykupujeme železné a neželezné kovy, spolupracujeme s přímými zpracovateli kovového odpadu.

Výkup papíru a kartonáže

Vykupujeme a lisujeme papír a kartonáž pro finální zpracování v papírenském průmyslu.